Strona głównaSprzętMyjka Ultradźwiękowa

Myjka Ultradźwiękowa

Biosonic UC-125
Czym jest Mycie Ultradźwiękowe :

Mycie Ultradźwiękowe to proces wytwarzany przez fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości. Fale dźwiękowe tworzą kawitację wysokoenergetyczną. W trakcie kawitacji wytwarzają się miliony maleńkich pęcherzyków, które następnie się załamują, albo inaczej, implodują, wyzwalając ogromne ilości energii i fal uderzeniowych, które z kolei szorują powierzchnię instrumentów dentystycznych, sprzętu i innej aparatury umieszczonej w roztworze czyszczącym.
To silne działanie szorujące dochodzi do najdrobniejszych szczelin, do których ręczne szczotkowanie nie dotarłoby, co czyni z mycia ultradźwiękowego najskuteczniejszą metodę usuwania grubych i mikroskopijnych odpadów. Wszystkie funkcje myjki są obsługiwany przez praktyczny i prosty panel obsługi z wyświetlaczem LED. Czas mycia można dowolnie ustawić, a zegar wskazuje , kiedy można sterylizować instrumenty . Wskaźnik okresu użytkowania roztworu do czyszczenia przypomina o konieczności regularnej jego wymiany .
Nowy roztwór do czyszczenia można łatwo odgazować przez naciśnięcie przycisku co jest ważne dla uzyskania skutecznego mycia w myjce. Specjalna funkcja K-Power utrzymuje częstotliwość i tym samym wydajność myjki na stałym poziomie , niezależnie od stanu wypełnienia zbiornika ( liczby mytych instrumentów) .Urządzenie pracuje bardzo cicho ze względu na specjalną obudowę z tworzywa sztucznego z wbudowaną pokrywą zbiornika.